Poster, Proje ve Pafta Tarama

Poster, Harita, Proje, Büyük Resim Tarama

Geniş format tarama

Tüm geniş format taramalarınız için hızlı ve yüksek çözünürlüklü tarayıcılarımız ile hizmet veriyoruz. Kağıda basılı resim ve çizimlerin dışında kaplama gibi kalın ve sert malzemelerdeki desenlerde bilgisayar ortamına aktarılabilmektedir.

Poster ve Geniş Fotoğraf Tarama

106 cm genişliğe kadar olan fotoğraf ve posterlerin taranması işlemi geniş format tarayıcılar ile aslına zarar vermeden yapılmaktadır. Taranan posterler ve fotoğrafların birebir röpröpodüksiyonu yapılabilmektedir.

İnşaat Projeleri, Makine Projeleri ve Pafta Tarama

İnşaat ve makine projeleri, Mimari çizim gibi çizimlerin tekrar kullanılmak veya arşivlenmek üzere taranarak bilgisayar ortamına aktarılmasıdır. Yüksek teknoloji kullanılarak görüntü kalitesinden ödün verilmeden taranan bu çizimler fiziki boyutlarının büyük olmasına rağmen boyut olarak çok az yer kaplamakta ve düşük konfigürasyonlu bilgisayarlarda bile çok kolay görüntülenilmekte ve üzerinde çalışılabilmektedir.

Harita Tarama

Yeniden basım veya dijital ortamlarda kullanılmak üzere hassas ve yüksek çözünürlük sayesinde yüksek doğruluk oranı ile tarama yapılmaktadır.

Gazete Tarama

Gazete sayfaları arşivleme ve araştırma amaçlı olarak yüksek çözünürlükte taranabilmektedir. Taranan gazete sayfaları OCR teknolojisi kullanılarak aranabilir pdf formatına dönüştürülerek dosyalar içinde araştırma yapılabilmektedir.

Kumaş ve Desen Tarama

Kumaş ve tekstil ürünlerindeki desenlerin taranarak bilgisayar ortamına renkli olarak aktarılmasıdır. Doküman tarama yöntemlerine ilave uygulamalarla kumaş ve örme gibi tekstil ürünleri de taranabilmektedir.

Ahşap ve PVC Kaplama Tarama

Ahşap veya PVC malzemeden üretilmiş kaplama maddelerinin tekrar üretilmesi amacı ile yüksek çözünürlükte taranarak bilgisayar ortamına aktarılmasıdır.