Fotoğrafları nasıl tarıyoruz

Basılı fotoğraflarınızı özenle ve zarar vermeden detaylarını aşağıda bulabileceğiniz şekilde tarayıp bilgisayar ortamına aktarıyoruz.

Kargo ile veya elden teslim alınan fotoğraflar öncelikli olarak üzerinde biriken toz ve diğer maddeler, herhangi bir kimyasal veya sıvı bir madde kullanılmadan ve fotoğraflara zarar verilmeden temizlenirek albüm veya kutuya sağdık kalınarak aynı boydaki diğer fotoğraflarla beraber klasifiye edilir.

Tarama için hazırlanan fotoğraflar teker teker profesyonel flatbed tarayıcılar ile taranır. Tarama sonunda tüm dijital fotoğraflar teker teker incelenerek tarama kaliteleri kontrol edilir. Varsa eğrilikleri düzeltip kenar gölgeleri kırpılır. Sorunlu olan fotoğraflar tekrar taranır. Standart tarama hizmetimizde fotoğraflardaki renk hataları, toz izleri, çizikler ve kırmızı göz hataları giderilmez.

Basit hata düzeltme resim tarama hizmetine ilave olarak istenirse, taranan resimler tek tek kontrol edilir ve fotoğraflardan kaynaklanan basit hatalar giderilir. Basit hatalar otomatik veya manüel olarak profesyonel yazılımlarla mümkün olduğunca düzeltilir.

Taranmış fotoğraflar istediğiniz bir dosya ismi formatı varsa o şekilde kodlanarak numaralandırılır ve CD, DVD veya USB bellek ile tarafınıza teslim edilir.

Fotoğraflarınız taranıp size teslim edildikten sonra sizden onay alınarak disklerimizden kurtarılamayacak şekilde özel yazılımlarla silinir. Fotoğraflarınız sizin izniniz olmadan kimse ile paylaşılmaz veya kullanılmaz.