FOTOĞRAF RENKLENDİRME

Fotoğraf Renklendirme

Vesikalık veya boydan fotoğraflar ya da açık alanda çekilmiş tüm siyah beyaz fotoğraflarınızı orijinaline sadık kalarak doğal bir şekilde renklendiriyoruz. Fotoğraf dışında diapozif veya negatiflerde taranarak renklendirme işlemi yapılabilmektedir.

Renklendirme çalışması öncesinde yırtık, çizik veya kırılma hatalarını giderip varsa kağıt dokularını gideriyoruz. Fotoğrafların eksik tarafları tamamlanır. Fotoğraf temizlendikten sonra orjinal gölge ve tonlara dokunmadan renklendirme yapılmaktadır. Renklendirme işleminde gölgeler kırışıklıklar doğal hali ile bırakılmaktadır. Talebe bağlı olarak kırışık giderme ve fotoğralarda iyileştirme yapılabilir.

Kullanılacak renkler müşterilerimiz tarafından seçilebilmektedir. Gerekli durumlarda arkaplan değişikliği yapılabilir.

Fotoğrafların renklendirilmesi yapay zeka uygulamaları ve tecrübeli personelimizin el emeği ile yapılmaktadır.

Fotoğraf Renklendirme Nasıl Yapılır?

Renklendirme yapılacak fotoğraflarda öncelikli olarak hatalar, kırıklar ve eksik taraflar temizlenir ve düzenlenir. Daha sonra eski fotoğrafların bazısında mevcut olan balık pulu deseni mümkün olduğu kadar giderilir.

Fotoğraf renklendirmeye hazır hale geldikten sonra öncelikli olarak insan yüz ve el ayak gibi uzuvların seçimi yapılır ve renklendirme için oluşturduğumuz renk paletleri ile maske katmanları uygulanır. Fotoğraflardaki her farklı kişi için farklı renk tonları uygulanır. En doğal rengi bulana kadar her katmanda ayrı ayrı ton ayarlamaları yapılır.

İnsan yüz ve uzuvlarına ten rengi uygulandıktan sonra insanların kıyafetleri yine aynı yöntemlerle renklendirilir. Ağaç, yeşillik veya zeminlerde renklerilip son olarak gökyüzü rengi düzeltilir. Gerekli durumlarda fotoğraftaki arkaplan ve Fotoğrafın renklendirmesi tamamlandıktan sonra renk uyumları ve geçişler kontrol edilerek fotoğrafa son hali verilir.

Tüm renklendirme çalışmaları renk kalibrasyonu yapılmış monitörler ile yapılmaktadır.

Renklendirme ve diğer işlemlerde müşterilerimizin fotoğrafları hiçbir şekilde 3ncü şahıslarla paylaşılmaz veya izniniz olmadan hiçbir yerde paylaşılmaz.